Start
Remontujemy oddziały neonatologiczny i położniczy. Sponsorem Fundacja Polsat. Email
20.05.2019.
W dniu 13 maja 2019 r. rozpoczęły się prace remontowe na oddziałach neonatologicznym i położniczym. Remont polega m.in. na wymianie instalacji elektrycznej, oraz instalacji gazów medycznych, wymianie drzwi, podłóg, położeniu gładzi i malowaniu. Dodatkowo zostaną wyremontowane łazienki i zostanie utworzona nowa. Planowany termin zakończenia remontu, to koniec sierpnia br. Celem prac jest doprowadzenie oddziałów do jak najwyższych standardów obowiązujących w Polsce oraz dostosowanie do wymogów sanitarno-epidemiologicznych, a co za tym idzie stworzenie jak najlepszych warunków do opieki nad noworodkiem i jego mamą.
Sponsorem remontu jest Fundacja Polsat.
Wykonawcą prac budowlanych w oddziałach jest Przedsiębiorstwo Budowlane TB Invest
Tomasz Brzeziński.

Galeria zdjęć

 
Dzień Pielęgniarki i Położnej 2019 r. Email
20.05.2019.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej informuje, że w dniu 14 maja 2019 r. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyły się uroczyste obchody międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, gdzie wręczono odznaki honorowe „Za zasługi w ochronie zdrowia” czterdziestu zasłużonym pielęgniarkom i położnym z naszego szpitala.

Odznaka honorowa „za zasługi dla ochrony zdrowia” stanowi najwyższe odznaczenie resortowe przyznawane przez Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej i profesjonalne podejście do pracy na rzecz zdrowia pacjentów.

Dzień Położnej obchodzony jest 8 maja, co związane jest z rocznicą urodzin Stanisławy Leszczyńskiej, która stanowi wzór do naśladowania dla położnych, natomiast dzień Pielęgniarki 12 maja, co z kolei związane jest z datą urodzin Florencji Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.
W uroczystości wzięli udział Dyrektor Departamentu Pielęgniarstwa przy Ministerstwie Zdrowia-Greta Kanownik, Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Agnieszka Kowalska - Głowiak, przedstawicielka Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lublinie i jednocześnie przewodnicząca okręgu Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych - Maria Olszak - Winiarska. W uroczystości wzięli udział również Starosta, Wicestarosta Lubartowski, Członek Zarządu i Sekretarz Powiatu. Gości powitała, a także prowadziła uroczystość dyrektor SPZOZ w Lubartowie – Sylwia Domagała.

Odznaczenia zasłużonym paniom pielęgniarkom i położnym wręczali: starosta lubartowski Ewa Zybała, dyrektor Greta Kanownik i pełnomocnik wojewody z ramienia Ministerstwa Zdrowia Piotr Kaliszewski. Następnie goście kolejno składali odznaczonym paniom gratulacje i życzenia. Z ramienia Starostwa Powiatowego głos zabrali pani starosta Ewa Zybała oraz członek zarządu Radosław Guz.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie kwiatów oraz złożenie gratulacji i podziękowańprzez panią dyrektor Sylwię Domagałę oraz panią Marię Olszak-Winiarską, wszystkim pielęgniarkom i położnym.

Galeria zdjęć


Lista odznaczonych pielęgniarek i położnych:

1.  Bisak Anna 
2.  Bronisz Zenobia    
3.  Choina Halina  
4.  Czechowska Jadwiga 
5.  Danielkiewicz Lilla    
6.  Dębek Małgorzata   
7.  Dzięgielewska Małgorzata   
8.  Granat Marianna    
9.  Gołemberska Teresa 
10. Igleniec Teresa    
11. Jach Joanna    
12. Jankowska Zofia 
13. Jaszcz Anna 
14. Jurkiewicz Krystyna   
15. Kędzior Elżbieta  
16. Kępka Teresa   
17. Kobyłka Alina  
18. Kowalczyk-Dudziak Elżbieta 
19. Kuchta Urszula 
20. Lipska Ewa 
21.  Marczuk Barbara
22. Matyjaszczyk Urszula
23. Mazuś Małgorzata
24. Nogalska Małgorzata
25. Och Anna
26. Olszak Małgorzata
27. Pudelska Zofia
28. Poznańska Joanna
29. Puła Urszula
30. Radzikowska Maria
31. Rola Ewa
32. Rogowska Jolanta
33. Socha Barbara
34. Szych Teresa
35. Wadowska Barbara
36. Woźniak Elżbieta
37. Wójtowicz Ewa
38. Wójtowicz Małgorzata
39. Wronisz Maria
40.  Zdunek Krystyna


 

Kontakt i adres

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
Adres:
ul. Cicha 14
21-100 Lubartów

Ważne telefony:
Centrala - 81 855-20-41
Izba Przyjęć - 81 855-20-41 w. 386
Pediatryczna Izba Przyjęć - 81 854-64-40
Pogotowie Ratunkowe - 81 854-55-49, 999